Klacht: Verkeerde broodjes in zak

[email protected] op 21 april 2021 over Jan Linders in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Jan Linders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 april 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Anja, We hebben een bericht ingesproken op uw voicemail. Uiteraard kunt u terug gaan naar onze winkel en u zich melden bij de leidinggevende. Het zal dan netjes met u opgelost worden. Ook zullen we uw melding doorgeven aan...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 21 april 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb vandaag een zak woudkorn broodjes gekocht met de verkeerde broodjes erin.In plaats van 6 woudkorn broodjes heb ik nu 4 woudkorn broodjes en 2 gewone bruine broodjes.
Dit vindt ik SLECHT.Je kunt toch niet van de klant verwachten dat ik ook nog in de zak ga kijken of er de juiste broodjes inzitten.

Mvg Fam.Smits

Gewenste Oplossing:

Vergoeding zak woudkorn broodjes op zijn minst.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Jan Linders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jan Linders in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jan Linders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Jan Linders

Heeft op 21 april 2021 om 17:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Anja,

We hebben een bericht ingesproken op uw voicemail.
Uiteraard kunt u terug gaan naar onze winkel en u zich melden bij de leidinggevende. Het zal dan netjes met u opgelost worden.

Ook zullen we uw melding doorgeven aan onze bakker. Onze excuses voor het ongemak.

Fijn dat u ons dit gemeld heeft, dit stellen we zeer op prijs.

Al onze klanten kunnen met een vraag of opmerking over een product of onze winkels kunnen contact opnemen met onze klantenservice via het contactformulier op onze website http://www.janlinders.nl/bel-of-mail-ons.html of rechtstreeks contact opnemen met de winkel zelf.

Met vriendelijke groeten,
Jan Linders Klantenservice

[email protected]

Heeft op 21 april 2021 om 20:15 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Als ik terug ga naar Jan linders in Beek en donk met mijn klacht dan hou ik mijn hart vast hoe ze hier op reageren.De dame die daar leidinggevend is is zeer onvriendelijk en respectloos naar klanten. Ook iemand die bij de broodafdeling staat is snauwend naar de klanten. Dus als ik naar de winkel terug moet en het kan niet op een andere manier dan laat maar. Ik laat me niet kleineren voor een zak broodjes. Mvg Anja Smits

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer