Mijn Klacht:
Op zaterdag 22 juli 2021 nam ik bus 24 vanaf Den Haag Centraal naar Mariahoeve om 21.56 vanaf Den Haag CS. Deze bus was vrij vol en op zoek naar een zitplaats ( ik ben een man van 61 die in maart j.l een volledige nieuwe knie heeft gekregen) . Vrij vooraan in de bus zat een mevrouw die zelf op een 2 zitter zat aan de rechterkant langs het gangpad op de andere stoel bij het raam had ze een kartonnen zak neergezet. Ik vroeg haar of zij deze zak weg wilde nemen zodat ik kon zitten, dit weigerde zij en de emoties liepen hoog op, zij beschuldigde mij ervan dat ik dronken was ( ik had inderdaad een paar biertjes op maar was zeker niet dronken) en vroeg haar meerdere keren om de tas te verwijderen zodat ik kon zitten dit weigerde zij elke keer en zei dat de chauffeur had gezegd dat dit mocht. Hierop liep ik naar de chauffeur om hem te vragen om mij te helpen door tegen deze mevrouw te zeggen dat ze het tasje weg moest halen. Hierop kreeg ik als antwoord dat hij niets hieraan kon doen dus gewoon een slappe hap. Ik vond dat ik echter volledig in mijn recht stond een stoel is om erop te zitten en niet voor een plastic tasje want ik was bereid om het hoog op te laten lopen, desnoods had ik het tasje zelf verwijderd met alle gevolgen van dien.
De onverschillige houding van de chauffeur irriteerde me ook mateloos want door zijn handelen liep de situatie bijna uit de hand, dit had ik ook tegen de chauffeur gezegd maar dit scheen hem niet te intereseren.
Toen ik terug liep naar de zitplaats had de vrouw blijkbaar de ernst ingezien en was zij opgestaan, dus nu had ik 2 zitplaatsen en verliep de reis zonder verdere problemen. Ook het feit dat de chauffeur vlakbij het bereiken van de eindhalte van Mariahoeve luisterde naar de radio ( wat volgens mij verboden is bij de HTM) vond ik zeer storend. Ik hoop dat HTM deze chauffeur hierop aanspreekt om voortaan de situatie te beoordelen en de – escalerend op te treden en niet als een slappe hap achter zijn stuur te blijven zitten en niets doen, als dit uit de hand was gelopen was het de schuld geweest van deze chauffeur die het allemall wel best vond. Hij had voor mijn situatie totaal geen begrip , een cursus klantgericht handelen is misschien een oplossing voor deze chauffeur want de klanten betalen wel zijn salaris.
Gewenste Oplossing:
Als deze chauffeur inziet dat hij hier totaal verkeerd heeft gehandeld en hiervoor zijn excuses aanbied want ik was werkelijk furieus en bijna was de situatie geescaleerd dankzij deze chauffeur


