Klacht: Hotel Bigarre Maastricht

Maya-hr op 03 juni 2014 over Groupon in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 september 2014
Bedrijf Groupon
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 3 juni 2014

Een klant heeft via Groupon twee hotelovernachtingen geboekt bij Hotel Bigarre in Maastricht, maar ervoer overlast van dealers in de omgeving, wat leidde tot een onveilig gevoel. Ondanks melding bij de receptie, die aangaf dat dit een bekend probleem is, bleef de klant ontevreden over de situatie, terwijl de hotelservice en locatie verder als goed werden ervaren.

Mijn Klacht:

Via Groupon 2 hotelovernachtingen incl. Ontbijt bij hotel Bigarre in Maastricht. Wij kwamen in de middag aan en de hele straat stond vol dealers die ons niet met rust lieten. Dit is de andere dagen ook gebeurd. Wij hebben er ook bewust voor gekozen om voor 9u in het hotel te zijn omdat we ons niet veilig voelde. We hebben dit gemeld bij de receptie en die gaf aan dat dit een veelvoorkomend probleem is in die buurt en er weinig aan te doen is. Ik heb wat reviews over het hotel gegoogeled en kwam tot de veronderstelling dat meerdere hierover zijn gaan klagen. Dit probleem moet dus bekend zijn bij groupon en ik snap dan ook echt niet dat groupon dit promoot???? Overigens was de bediening/ locatie vh hotel prima! 1 minpunt vh hotel is dat ( wat de meeste gasten als ontbyt lekker vinden) yoghurt met cruesli beide dagen niet geserveerd werd! En dit te bedenken dat de supermarkt op 10m afstand ligt!

Gewenste Oplossing:

En reeele vergoeding

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Groupon

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Groupon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Groupon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM