Klacht: Telefoon met vochtschade

Dr. A.H. op 24 september 2013 over Hollandsnieuwe in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 september 2013
Reactie van het bedrijf:

Geachte klant, Bedankt voor het plaatsen van uw klacht. Vervelend om te lezen dat er in uw toestel vochtschade geconstateerd is.Dynafix heeft dit grondig onderzocht en dit is wat zij constateren. Vochtschade kan op verschillende manieren ontstaan, een hoesje biedt...

Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 24 september 2013

Een klant heeft zijn telefoon ter reparatie aangeboden bij Vodafone, maar Dynafix weigert de reparatie uit te voeren vanwege vermeende vochtschade, ondanks dat de klant de telefoon altijd in een hoesje heeft gehouden en niet in vochtige ruimtes heeft gebruikt. De klant is teleurgesteld over deze beslissing en overweegt juridische stappen als er binnen een week geen oplossing komt. Hij roept anderen met vergelijkbare ervaringen op om contact met hem op te nemen.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn telefoon ter reparatie aangeboden bij vodafone. De telefoon viel steeds uit. Deze hebben hem gestuurd naar dynafix. Dynafix wil de telefoon niet repareren omdat er sprake is van vochtschade. Ik heb de telefoon altijd in een hoesje gehad en hem niet in vochtige ruimtes bewaard.
Zoals zij in hun email schrijven hoeft het probleem van de telefoon niet door de vochtschade veroorzaakt te zijn, maar omdat de telefoon volgens hen vochtschade heeft kunnen zij hem niet repareren.
Ik ben niet de eerste met dit probleem met dynafix en waarschijnlijk niet de laatste. Mocht er binnen een week geen oplossing komen dan ga ik deze handelwijze voor leggen aan de rechter. Ik roep op aan alle mensen die hetzelfde probleem hebben van de zogenaamde waterschade om mij een email te sturen en wij samen een vuist kunnen maken tegen deze schandalige handelwijze van bedrijven.

Gewenste Oplossing:

Ik wil de telefoon gerepareerd of een ander toestel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hollandsnieuwe in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hollandsnieuwe een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hollandsnieuwe

Heeft op 24 september 2013 om 15:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte klant,

Bedankt voor het plaatsen van uw klacht. Vervelend om te lezen dat er in uw toestel vochtschade geconstateerd is.Dynafix heeft dit grondig onderzocht en dit is wat zij constateren. Vochtschade kan op verschillende manieren ontstaan, een hoesje biedt daarin helaas niet altijd de juiste bescherming. Helaas kunnen wij hierin verder niets voor u betekenen.

Mocht u in de toekomst nog vragen hebben, dan kunt u altijd terecht bij ons op Facebook en Twitter.

Met vriendelijke groet,
hollandsnieuwe

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie