Klacht: mobiel nooit ontvangen!!

domarja op 18 maart 2013 over Hollandsnieuwe in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 19 maart 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, Naar aanleiding van veelvuldig contact betreffende uw aanvraag voor een door u te ontvangen mobiel, moet ik u het volgende melden; Het abonnement is afgesloten op 19-12-2011. Gezien de door u benoemde aanbieding, en zoals ontvangen als aanbieding,...

Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 18 maart 2013

Een klant van Hollandsnieuwe heeft geklaagd over het niet ontvangen van een mobiele telefoon die volgens de advertentie bij de bestelling inbegrepen zou zijn. De klant is van mening dat de voorwaarden niet duidelijk zijn gecommuniceerd en voelt zich niet serieus genomen door het bedrijf, dat volgens hem een arrogante houding aanneemt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik kan nergens in de advertentie ontdekken dat de aanbieding voor een bepaalde tijd geldig zou zijn.
Ik meen toch duidelijk te lezen dat het de mobiel bij de bestelling hoort! maar daar wordt door hollandsnieuwe stilletjes aan voorbij gegaan! Zelfs de afbeelding staat er bij! wat moet er nog meer op staan??
Jullie houding wordt onderhand arrogant. Er is geen spoortje van genegenheid te bekennen om dit probleem dat veel te lang duurt op telossen.
Zoudfen jullie kunnen aangeven waat dan staat dat het een bepaalde tijd geldig zou zijn?
Ik verneem graag van jullie

Gewenste Oplossing:

Mobiel als nog ontvangen!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hollandsnieuwe in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hollandsnieuwe een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hollandsnieuwe

Heeft op 19 maart 2013 om 10:49 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,
Naar aanleiding van veelvuldig contact betreffende uw aanvraag voor een door u te ontvangen mobiel, moet ik u het volgende melden;
Het abonnement is afgesloten op 19-12-2011. Gezien de door u benoemde aanbieding, en zoals ontvangen als aanbieding, van 3 januari tot 28 februari 2012 heeft gelopen, geeft dat aan dat u geen recht op een toestel.
Gezien dit feit, geven de combinatie van de orderdatum en onze gegevens aan, dat er geen recht is op het toestel. Het door u geclaimde toestel zal hollandsnieuwe niet toekennen.
Met begrip lees ik uw berichten, gezien de lange voortsleep van je aanvraag. Echter moet ik u meedelen dat hollandsnieuwe dit standpunt aanhoudt.
Vriendelijke groeten, hollandsnieuwe

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie