Klacht: Geen levering ontvangen – geen reactie op tel. en mail – al 2 maand gean.

hortonlover op 16 september 2019 over Hengelsportknaller.nl in de categorie Internetshops - Watersport

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hengelsportknaller.nl has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 16 september 2019

Een klant van Hengelsportknaller.nl heeft een bestelling van 107 euro geplaatst, maar deze werd op 1 augustus 2019 geannuleerd vanwege een gebrek aan voorraad. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen en de belofte van terugbetaling, heeft de klant na zes weken nog steeds geen geld ontvangen en voelt zich genegeerd door de winkel.

Mijn Klacht:

007427 bestelling van 107 euro – na lang aandringen kon deze bestelling niet doorgaan wegens niet op stock – off. geann. op 01-08-2019 door winkel zelf – beloofd om geld terug te storten – vaak gebeld met als antwoord: het komt in orde maar wij storten maar twee maal per maand terug! Na 6 weken nog geen teken van leven. Ik word gewoon genegeerd op alle pogingen om kontakt te krijgen. Sorry ik verlies mijn geduld.

Gewenste Oplossing:

als ik mijn geld teruggestort krijg, maar echt tevreden?

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hengelsportknaller.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Hengelsportknaller.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM