Klacht: Lakage in woonkamer en slaap kamer

Ouamar54 op 19 oktober 2020 over Havensteder in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 19 oktober 2020

M. O. heeft herhaaldelijk contact opgenomen met Havensteder over een lekkage in zijn woning aan de Oudaenstraat in Rotterdam, sinds hij dit probleem op 30 juni heeft gemeld. Ondanks meer dan twaalf berichten via WhatsApp en zes telefoongesprekken, is er nog geen actie ondernomen om de lekkage te verhelpen, waardoor zijn woonkamer en slaapkamer vochtig zijn en schimmelvorming optreedt. M. O. heeft foto's en video's gestuurd ter ondersteuning van zijn klacht, maar tot nu toe heeft niemand van Havensteder de situatie bekeken.

Mijn Klacht:

Goede middag, ik ben M.ouamar oudaenstraat 108 3031Xr Rotterdam, huurder van havensteder. Ik heb 30juni aangemeld voor het lakage met spoed, meer dan 12keer contacten met medewerkers van havensteder via wadhsap, meer dan 6keer gebeld en nog steeds niks gedaan, water komt elke keer binnen als het regent, heel kamer nat schimmel alles is vies. Niemand van havensteder komen kijken, ik heb vaak gevraagd, maar jammer genoeg Niemand ik heb foto’s video’s gestuurd hoe erg .maar zonder resultaat, dank u wel

Gewenste Oplossing:

Sinds 30juni niet tevreden

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Havensteder

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Havensteder nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ouamar54
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM