Mijn Klacht:
Habbo heeft een slecht beleid omtrent cyber sex en pedofielen. Ze hebben al vaker alarmerende signalen gehad, maar ze leren er niets van.
Kijk bijvoorbeeld deze video maar eens:
Je maakt een nieuw account aan, verkleed je als meisje en ga naar de waarschijnlijk drukst bezochte kamer van dat moment, binnen no time krijg je vriendschapsverzoeken van veel jongens die meer willen dan alleen even chatten.
In de video is bijvoorbeeld te zien dat een 21 jarige de snapchat wil van een ’13 jarig meisje’.
Natuurlijk is het moeilijk om alles helemaal te controleren, maar bepaalde kamers zoals ‘zoek je schatje’ en ‘love disco’ moeten gewoon niet toegelaten worden op een spel voor 12-18 jarige. Bij aangifte van een moderator wordt de gebruiker wel verbannen maar kan gewoon een nieuwe avatar aanmaken en verder gaan waar hij was gebleven.
Gewenste Oplossing:
Strenger beleid voeren op dit gebied; IP adressen doorgeven aan politie, de privéchat alleen beschikbaar maken na telefoon/mail verificatie (aangezien het hier in 99,9% van de gevallen plaats vindt) en bepaalde kamers verbieden. Habbo doet er nu niets aan om het moeilijk te maken voor dit soort mensen.

