Klacht: verkeerde kleur lenzen

guzelozguven op 03 juni 2014 over Groupon in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 september 2014
Bedrijf Groupon
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 3 juni 2014

Een klant heeft kleurlenzen besteld via Groupon, maar ontving de verkeerde kleur na een lange wachttijd. Pogingen om contact op te nemen met het bedrijf via telefoon of e-mail leverden geen resultaat op, en er was geen retourformulier beschikbaar, wat het retourneren van het pakketje naar Finland bemoeilijkt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik had via groupon kleur lenzen bestelt. Het duurt al veel langer dan verwacht, tot dat ze binnen waren
Nu zijn ze eindelijk binnen gekomen maar heb ik de verkeerde kleur gehad. Het bedrijf kan je niet bellen en mailen heeft geen nut want ik krijg geen reactie. En ze hebben ook geen retour formulier of iets. En even een pakketje naar finland sturen doe ik ook niet 1 2 3..

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als zij mij de goede kleur lenzen sturen (blauwe). Maar zou wel snel moeten komen! Wacht er nu al te lang op. Plus dat ik deze ook niet meer naar Finland ga sturen. Hopelijk word het snel geregelt

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Groupon

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Groupon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Groupon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM