Klacht: beloofde terugbetaling wordt niet uitgevoerd

cookies op 18 april 2012 over Groupon.be in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 juni 2012
Reactie van het bedrijf:

terugbetaald

Bedrijf Groupon.be
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 18 april 2012

Een klant heeft op 7 november 2011 een bestelling geplaatst bij Groupon voor Disney plasticine, maar het product werd nooit geleverd. Na herhaaldelijk contact met Groupon en een belofte van terugbetaling op 31 januari 2012, heeft de klant op 7 maart 2012 nog steeds geen terugbetaling ontvangen, ondanks meerdere pogingen om in contact te komen met het bedrijf. De klacht werd als "opgelost" gemeld, maar de klant ervaart nog steeds geen oplossing.

Mijn Klacht:

7/11/11 heb ik bij groupon Disney plasticine besteld. Het product wordt niet geleverd maar groupon laat mij niets weten hoever het staat met de bestelling. Na lang heen en weer mailen beloven ze mij eindelijk op 31/1/12 om het verschuldigde bedrag van €36,97 terug te storten binnen de 10 werkdagen. Vandaag zijn we 7/3/12 en nog steeds staat er geen terugbetaling op mijn rekening ondanks weer vele mails van mijn kant. Dit is dus 5 maanden dat die mij aan het lijtje houden.
Ik heb deze klacht hier reeds gemeld op 7/3/12 en de status werd toen veranderd naar “opgelost” terwijl dit niet het geval was. Vandaag zijn we weer 1 maand verder en nog steeds heb ik mijn geld niet terug ondanks ettelijke mails naar groupon waar niet op gereageert wordt.
Voor sommige is €36.97 niet veel geld, maar ik moet daar heel hard voor werken!

Gewenste Oplossing:

terugbaling

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Groupon.be in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Groupon.be een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Groupon.be

Heeft op 06 juni 2012 om 17:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

terugbetaald

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM