Klacht: Retour bedrag

Henrie steeghs op 11 mei 2021 over Grandado.com in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Grandado.com has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 11 mei 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn bestellingen was nog niet geleverd na 8 weken,met veel moeite grandado kunnen bereiken via email ,kreeg antwoord ,dat het opgestuurd werd en beloofde binnen 6 weken het ontvangen ,met korting op de volgende zending ,ik heb gevraagd om het volledige bedrag terug te storten ,daarop kreeg ik n mail dat als ik de order opnieuw liet versturen wilde ze mij 10% van het bedrag terug storten ,rare manieren van zaken doen heb nogmaals gemaild om het volledige bedrag terug te storten ,tot nu toe geen reactie terug Heb geen vertrouwen in dit bedrijf
H steeghs

Gewenste Oplossing:

Als het bedrag terug wordt gestort

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Grandado.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Grandado.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Henrie steeghs
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM