Klacht: gewonnen betaald en niet gekregen

Freek Verrecas op 28 december 2014 over Productveiling.com in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Veiling
Status Open
Datum 28 december 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Sedert 17 mei 2014 heb ik bij productveilingen reeds 7 veilingen gewonnen en betaald, ik heb van alles geprobeerd om alnog deze gewonnen veilingen toegestuurd te krijgen. dit zowel mails als brieven als telefoons als facebook…… niets mocht baten…. Uiteindelijk heb ik de trein genomen en naar hun kantoor gestapt, en wat had je gedacht, we een kantoor maar niemand aanwezig. Toen ben ik maar naar de politie gestapt (in Heemstede) ik was daar nu toch, en klacht ingediend wegens opzettelijke fraude tegen productveilingen. Dit zal nu de gerechtelijke weg volgen, en wel nog een tijdje duren… Ik denk dat we dit allemaal moeten doen in plaats van op allerhande forums en klachtendiensten on ongenoegen te uiten, waar je verder toch niets kan mee doen, Ik kom uit Brugge (Belgïe) en heb deze moeite gedaan… aan 1 klacht zal het parket waarschijnlijk niet veel doen, maar als we met z’n allen klacht neer leggen moet er toch iets gebeuren, ik hoop dat velen onder jullie mijn voorbeeld volgen…Met dank Freek

Gewenste Oplossing:

als ik alles eerlijk gekregen heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Productveiling.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Productveiling.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM