Klacht: Geen hulp bij opwaarderen mobiel

H. Brunekreef op 25 november 2020 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 25 november 2020

Een klant in Osdorp, Amsterdam, heeft een negatieve ervaring gehad met een KPN-medewerker tijdens het opwaarderen van zijn mobiele telefoon. Ondanks het verzoek om hulp bij het opwaarderen, kreeg de klant alleen de optie voor een abonnement aangeboden en werd er geen assistentie geboden, wat leidde tot ontevredenheid over de service. De klant vraagt om actie tegen het onprofessionele gedrag van de medewerker.

Mijn Klacht:

In Osdorp Amsterdam vraag om opwaarderen mobiel .vraag aan mij of ik een abonnement wil en antwoord neen allen opwaarderen ,en zeg misschien later wel Vraag de man of hij het in mijn mobiel wil zetten maar doet dit niet volgens Corona die er al lang is .kort geleden wel gedaan door een andere collega geen bezwaar en goed geholpen,Zeg tegen deze man weinig surfus bij kpn man antwoord bij weg gaan bij uitgang had je maar een abonnement moeten nemen willen jullie deze man aanspreken voor zo,n slecht gedrag bij voorbaat dank U wel

Gewenste Oplossing:

Als er op wordt gereageerd

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door H. Brunekreef
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie