Klacht: geen geld terug na annuleren bestelling

peterrijkens op 25 mei 2014 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status In behandeling
Datum 25 mei 2014

Een klant heeft op 25 april schoenen besteld bij Baggys.nl, maar na een vertraging op 28 april de bestelling geannuleerd. Tot nu toe heeft de klant geen terugbetaling ontvangen, ondanks twee telefoontjes naar de klantenservice en vier onbeantwoorde e-mails.

Mijn Klacht:

Bij Baggys.nl schoenen besteld op 25-04, op 28-04 een mail ontvangen dat de bestelling vertraagt zou zijn, waarop ik de bestelling heb geannuleerd, tot op heden nog geen geld terug ontvangen 2 x gebeld met klantenservice 0900 5511335 toestel1186 maar er wordt niets opgelost, daarnaast 4x gemaild, deze blijven onbeantwoord.

Gewenste Oplossing:

Ik wil het bedrag van 53,45euro terugontvangen, op internet is te zien dat dit bedrijf talloze mensen heeft benadeeld door bestellingen niet te leveren en het geld niet terug stort.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Kruidvat in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM