Klacht: Gaatjes in nieuwe gympen

Nataschja Scholten op 26 mei 2015 over Adidas in de categorie Sportmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Adidas
Categorie Sportmerken
Status Open
Datum 26 mei 2015

Na vijf keer dragen vertoonde de nieuwe Adidas gympen gaatjes bij de grote teen. De schoenen werden teruggestuurd naar Adidas voor reparatie, maar de gaatjes aan de buitenkant bleven zichtbaar. Blendz, de winkel waar de schoenen zijn gekocht, gaf aan dat er geen verdere oplossingen mogelijk waren, zoals vervangende schoenen of een terugbetaling.

Mijn Klacht:

Na vijf keer dragen zat er een gaatje in mijn ieuwe Adidas gympen a 90 euro bij de grote teen. Ik terug naar Blendz Maarssenbroek waar ik ze gekocht had. Zij stuurde de schoenen naar Adidas. Een klein twee weken later kon ik ze weer ophalen. Adidas had ze gerepareerd… aan de binnenkant, aan de buitenkant zag je nog gewoon de gaatjes zitten. Blendz zei hier niets aan te kunnen doen en vonden dat Adidas het best mooi had gerepareerd. Vanuit Blendz was dit alles wat mogelijk was (geen nieuwe schoenen, geen geld retour, geen korting, niets). Nu zit ik dus met nieuwe gympen met gaatjes in beide schoenen. #helemaalnietblij!

Gewenste Oplossing:

Als of Adidas of Blendz de schoenen inneemt en mij of mijn geld of nieuwe schoenen geeft.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Adidas

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Adidas nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM