Klacht: Aanmaningen zonder rekening te hebben gehad

robinteurlings op 25 februari 2018 over Feenstra in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Feenstra has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 februari 2018
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Teurlings, Bedankt voor uw bericht. U had bij ons een Service & Onderhoudscontract afgesloten voor uw cv ketel. Dit hield in dat u geen voorrijkosten, maar wel arbeidsloon en eventueel materiaalkosten betaalde bij een reparatie aan uw cv...

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Feenstra
Status Opgelost
Datum 25 februari 2018

Een klant ontving op 13 februari een aanmaning van Intrum Justitia namens Feenstra voor een factuur die nooit was ontvangen. De klant had eerder problemen met Feenstra, waaronder het niet ontvangen van onderhoudsdiensten waarvoor betaald werd, en had in oktober 2017 zijn abonnement stopgezet. Na uitleg aan zowel Feenstra als Intrum Justitia over de situatie, werd de klacht uiteindelijk opgelost.

Mijn Klacht:

Op 13 februari ontving ik per email een aanmaning van Intrum Justitia namens Feenstra Verwarming. Het ging over een factuur die ik in September gehad zou moeten hebben. Deze factuur heb ik nooit ontvangen en dit heb ik ook gemeld bij zowel Feenstra als Intrum Justitia. Aangezien ik eigenlijk al jaren gedoe had met Feenstra (de afschrijvingen liepen soepel door, zonder dat iemand het onderhoud kwam doen waar ik voor betaalde) heb ik mijn abonnement stop gezet in oktober 2017. Ik kreeg hier uiteindelijk een eind afrekening over in december 2017 waaruit nog een kleine terug betaling volgde. Mijn verbazing was dus groot toen ik een paar weken terug ineens een aanmaning kreeg.

Ik heb Feenstra en Intrum Justitia beiden toegelicht wat er denk ik allemaal fout is gegaan bij hen. Ook heb ik aangegeven best de originele factuur te willen betalen (die ik dus nooit eerder heb ontvangen), maar niet de aanmaningskosten. Er is geen poging gedaan uit te zoeken waar ze fout zijn gegaan.

Ik heb altijd een automatische afschrijving gehad voor Feenstra kosten en mijn rekening staat nooit negatief. Feenstra kon mij blijkbaar niet mailen tot het moment dat er aangemaand werd, terwijl bekend is dat ik in het buitenland woon.

Feenstra beschouwd de zaak nu als opgelost omdat ik onder protest de aanmaning heb voldaan. Wat mij betreft is er helemaal niets opgelost.

Gewenste Oplossing:

Ik wil excuus van Feenstra voor het zootje wat ze wederom van hebben gemaakt, een overzicht van de rekeningen die ik sinds september had moeten voldoen, waaruit blijkt wat ik dan eventueel niet heb voldaan en terug betaling van de aanmaningskosten.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Feenstra over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Feenstra in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Feenstra een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Feenstra

Heeft op 26 februari 2018 om 16:20 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Teurlings,

Bedankt voor uw bericht.

U had bij ons een Service & Onderhoudscontract afgesloten voor uw cv ketel. Dit hield in dat u geen voorrijkosten, maar wel arbeidsloon en eventueel materiaalkosten betaalde bij een reparatie aan uw cv ketel. Wanneer tijdens de onderhoudsbeurt onderdelen zouden worden vervangen, dan zouden deze kosten tevens in rekening gebracht worden.

Volgens onze administratie zijn wij op 26 september 2017 langs geweest voor het uitvoeren van onderhoud aan uw cv ketel. Tijdens de werkzaamheden van onze monteur zijn er onderdelen vervangen welke buiten het abonnement vallen. Op de werkbon staat duidelijk vermeld dat er middels factuur betaald wordt. Betreffende werkbon heeft u per e-mail van ons ontvangen. Wij hebben geen reactie hierop ontvangen.

Wanneer een nota niet voldaan is maar wel vervallen, ontvangt u een kosteloze eerste herinnering, deze heeft u op 29 november ontvangen. Na de initiële betaaltermijn van twee weken, heeft u aan de hand van deze kosteloze eerste herinnering nog eens twee weken om de nota alsnog te voldoen. Na nog geen betaling van u te hebben ontvangen hebben wij u op 20 december een tweede brief toegestuurd met administratiekosten. De vervaldatum was 3 januari en ook hierop hebben wij geen betaling mogen ontvangen. Op 12 januari jl. hebben wij voorzien van de laatste herinneringsbrief met administratiekosten. Ook hier hebben wij geen betaling op ontvangen. Waardoor wij op 9 februari jl. onze incasso partner Intrum Justitia hebben ingeschakeld, waarna u de betaling voldaan heeft.

Vertrouwende u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.

Met vriendelijke groet,
Feenstra Webcare

robinteurlings

Heeft op 27 februari 2018 om 02:37 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Nee, dit is geen oplossing, geen antwoord, maar een herhaling van een versie die Feenstra uitkomt:

- Alles wat ik heb ontvangen met betrekking tot dit verhaal is een werkbon gedateerd 26092017. Die heb ik gescand van mijn toenmalige huurders en per email via Feenstra rechtstreeks ontvangen. Op de werkbon staan geen betaalgegevens en het is geen factuur. Het is slechts een bevestiging van de uitvoering van werk waarover ik ook geen klacht heb. Op de werkbon staat wel dat deze verhoogd wordt met maar liefst 7 euro voor het krijgen van een factuur, een verhoging van ruim 41% op een rekening van 16,94 euro. En die factuur heb ik vervolgens nooit gehad.
- Het gaat telkens over \\\"onze administratie\\\". Mij is inmiddels heel helder dat de administratie een puinhoop is. Ik krijg wel een werkbon per mail, mijn abonnemenent wordt netjes afgeschreven zonder dat er op de contractuele momenten onderhoud wordt gepleegd, als ik mijn abonnement opzeg wordt geld terug gestord, maar een paar weken later krijg ik over iets anders alsnog een aanmaning. Mijn administratie, die van mijn makelaar, die van mijn ouders en die van mijn voormalig huurders bevatten geen enkel post stuk of email over deze facturen die verstuurd zouden zijn. Behalve dat heeft Feenstra altijd mijn email adres gehad. Dit is gebruikt om mij te informeren over mijn werkbon en mijn aanmaning, maar niet over alle tussenliggende facturen, terwijl bekend is dat ik niet in het huis woon maar in het buitenland.

Dit is geen oplossing, dit is geen excuus, dit is doen alsof je neus bloed en je verschuilen achter je eigen interne regeltjes en afdelingen en maakt mijn nog veel bozer dan ik al was. Het is treurig dat jullie niet in staat zijn om dit normaal op te lossen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM