Klacht: FBTO weigert structureel suggestieve rekening aan te passen naar feitelijke rekening

DdR71 op 14 mei 2019 over FBTO in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten

Mijn Klacht:

FBTO heeft haar administratie kennelijk slecht op orde. Meermaals stel ik ze dan op de hoogte van het feit dat er fouten zijn gemaakt, van zowel hen kant als mijn kant, maar FBTO wijst structureel de vinger één kant op; die van mij, hun cliënt.
Ik heb met hen een betalingsafspraak gemaakt welke zij zelf vervolgens niet na bleken te kunnen komen wegens ‘systeemgerelateerde redenen’.
Prima, maar blijf niet volharden in het feit dat ik mijn afspraak niet nakom en een bepaald verschuldigd ben als dit voor een derde allang geïncasseerd is.

Via de social-media kanalen als mail echt al zo vaak uitgelegd nu, maar kennelijk wil men de boodschap niet ontvangen of moet er iets aan het technisch c.q. begrijpend lezen-niveau worden gedaan.
En nee, ik heb niet gebeld want ik wil dit soort kwesties simpelweg zwart op wit.
Het gaat al te vaak fout, dit is de enige manier jezelf goed te ‘beschermen’.

Gewenste Oplossing:

Ik wil echt dat FBTO nu de aannames gaat corrigeren en de enige juiste factuur gaat hanteren voordat ik straks onterecht een incasseerder op mijn dak krijg.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar FBTO over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door FBTO in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat FBTO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van FBTO

5 jaren geleden - Beste DdR71, Wat jammer om te lezen dat je niet tevreden bent ondanks het uitvoerige contact dat je met ons hebt gehad via verschillende kanalen. Ik lees dat je de kwestie niet telefonisch wil bespreken. Dat verklaart waarschijnlijk waarom het vorige week onze Financiële Afdeling niet lukte om jou telefonisch te bereiken om je email te bespreken. Daarop heb je begin vorige week antwoord van hen per mail gehad. Blijkbaar is het toch nog niet naar wens. Je geeft aan dat er fouten zijn gemaakt door ons. We hebben je meermaals geprobeerd uit te leggen dat de incasso voor je initiële betalingsregeling al bij de bank lag op het moment dat je een nieuwe regeling afsprak. Vermoedelijk bedoel je dat, wanneer je spreekt van ‘systeemgerelateerde redenen’. Daardoor volgden twee incassomomenten kort op elkaar. Je hebt daarom gestorneerd. Een betalingsregeling bieden we kosteloos aan, maar wel onder voorwaarden. Wanneer een betaling mislukt – bijvoorbeeld door te storneren – dan vervalt de regeling automatisch. Welke bedragen behoren bij je initiële regeling en welke bij je nieuwe regeling, bespreken we niet openbaar op deze website om jouw privacy te beschermen. Daarvoor kan je contact opnemen met onze Financiële Afdeling. Op [email protected] kan je ze rechtstreeks bereiken wanneer je niet wil bellen naar het directe nummer (058) 234 57 65. Ten slotte wil ik je wijzen op onze klachtenprocedure. Wanneer je een klacht wil indienen, kan je daarvoor gebruik maken van ons klachtenformulier. De klachtbehandelaar neemt dan jouw klacht in behandeling en geeft je binnen 10 werkdagen een inhoudelijke reactie. Meer informatie lees je op onze contactpagina onder het kopje 'Klachten'. Hartelijke groet, FBTO Webcare

Reactie van de melder van de klacht DdR71

5 jaren geleden - Bellen? Mail? Niks van dat. Maar het is bijzonder te constateren dat FBTO linksom rechtsom de schuld bij de cliënt neerlegt en geen enkele blijk geeft van zelfreflectie heeft.

FBTO

Heeft op 14 mei 2019 om 14:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste DdR71,

Als je van mening bent dat de informatie die wij van onze Financiële Afdeling hebben ontvangen niet klopt, dan wil ik je verzoeken om gebruik te maken van de contactgegevens zoals besproken. Zo voorkomen we samen 'ruis' op de lijn. We vinden het namelijk belangrijk dat voor jou helder is wat de situatie is rondom jouw betalingsregelingen en de bijbehorende incasso's. Alleen - zoals gezegd - niet via dit kanaal om jouw privacy te beschermen. Mijn collega's van de Financiële Afdeling staan je graag te woord. Ze zijn er elke werkdag van 8.00 tot 17.30 uur.

Hartelijke groet,
FBTO Webcare

DdR71

Heeft op 14 mei 2019 om 17:04 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Dit is geen oplossing, maar buiten het zicht verder de discussie willen voeren.
Dáár is waar het juist niet goed gaat. U zegt we hebben gebeld 'vorige' week maar omdat dat niet is gelukt hebt u als gevolg daarvan begin van diezelfde een mail gestuurd. Lees wat u beweert, en lees het goed
Ik kan het overzicht gemiste telefoontjes zo overleggen en een mail heb ik niét gehad. Geen énkele keer, overigens.

Maar ik heb geen afspraak met FBTO gemaakt, ik heb aangegeven dat ik gebruik wilde maken van een regeling. FBTO maakt aan de hand daarvan vervolgens een afspraak met mij. En bevestigt dit twee keer.
FBTO zegt daarmee dus wat ze gaan doen maar doen vervolgens niet wat zij zegt.
En de uitleg snap ik echt wel hoor, dat de initiële regeling al bij de bank. Maar hoe is dat mijn probleem en hoe kan iets dergelijks mij verweten worden?
Dan is de suggestie dat deze zou worden teruggestort door FBTO maar tot op heden is daarover niet gecommuniceerd, noch heb ik daarvan het bedrag terug op mijn rekening teruggestort gezien.

Nu zegt FBTO de afspraak op maar houdt wel vast aan het bedrag van én de nieuwe en de oude regeling. Dat is toch echt te veel.

En dan denk dat het toch niet zo heel moeilijk moet zijn om de originele factuur te handhaven en dit als zodanig niet alleen in uw systeem af te handelen maar ook te communiceren. Want de oude regeling is immers volledig voldaan.
In alles lijkt FBTO de schuld en de verwijtbaarheid bij de cliënt te leggen zonder ook maar naar zichzelf te kijken.

Oh, en die telefonische babbels van FBTO ken ik, daar ben ik eerder voor ruim
€ 1300,= het schip mee ingegaan. Zwart op wit dus en niet anders omschreven dan dat. Dan begrijpt een jurist het ook namelijk.

Bericht van FBTO

5 jaren geleden - Beste DdR71, Laat ik meteen even ingaan op je gewenste oplossing. Binnen enkele werkdagen ontvang je per post een brief met het juiste bedrag. Wij hebben een e-mail van je ontvangen op donderdag 2 mei. Je hebt gelijk dat hier geen reactie van onze kant op is geweest. Dit is niet netjes. De betreffende afdeling was in de veronderstelling dat het je duidelijk was. Dit is een aanname geweest naar aanleiding van de e-mail. Aannames zijn nooit goed. Excuses! Door het wijzigen van de regeling hebben we een foutief bedrag geïncasseerd. Door het storneren van een incasso kan een betalingsregeling stoppen. Al met al een ongelukkige samenloop van verschillende factoren. We willen je heus helpen en ook wel meer informatie geven over de te betalen bedragen. Alleen is het niet handig en verstandig om dat hier te doen. Wanneer je nog meer informatie wilt mag je ons altijd een e-mail sturen. Ons e-mailadres is: [email protected] Groet, FBTO webcare

Reactie van de melder van de klacht DdR71

5 jaren geleden - Bericht van Webcare FBTO 15 mei 2019 om 12:04 uur Beste DdR71, Laat ik meteen even ingaan op je gewenste oplossing. Binnen enkele werkdagen ontvang je per post een brief met het juiste bedrag. HET IS NU 29 MEI NOG GEEN BRIEF ONTVANGEN.

Alle klachten die gemeld zijn door DdR71