Klacht: Opgelicht?

niet_meer_doen op 15 januari 2021 over F.S.service en Onderhoud in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 15 januari 2021

Een klant van F.S. Service en Onderhoud heeft een klacht ingediend over een hoge rekening van 744,87 euro voor minder dan 30 minuten werk aan een geblokkeerd toilet. De klant werd geadviseerd dat de kosten vaak door een verzekering worden gedekt, maar kreeg te horen dat dit niet het geval was bij ABN Verzekering. Daarnaast wacht de klant nog op een werkrapportage.

Mijn Klacht:

Maandagavond was mijn toilet geblokkeerd, uiteindelijk brachten ze me 744,87 euros in rekening voor minder dan 30 minuten werken. Ze zeiden ook dat het meestal wordt gedekt door een verzekering, wee werd geadviseerd dat het nooit het geval is deur ABN verzekering.

Ik wacte ook nog op werk rapportage.

Gewenste Oplossing:

Als ik eeelijk behandeled word en zij stoppen om andere op te licht.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over F.S.service en Onderhoud

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over F.S.service en Onderhoud nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door niet_meer_doen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM