Klacht: extreem veel berekend voor ontstopping

Rob999 op 26 augustus 2021 over F.S. Onderhoud Almere in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 26 augustus 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

F.S.Service en Onderhoud te Almere heeft keukenleiding ontstopt en rekende daarvoor naast 231,35 voorrij- en starkosten een bedrag van 48,28 per meter spiraal. Totaal 560,71 voor een half uur werk. hetzelfde werk is eerder door anderen gedaan voor ca. 150 euro. De spiraalkosten zijn vooruit wel gemeld, maar de werkwijze is in het werk zoveel mogelijk meters te gebruiken. De monteur kwam savonds nog langs en dat is fijn, maar er is weinig ruimte meer om een ander te vragen. eenmaal met de spiraal in de buis is dan de vraag, ‘zal ik nog even helemaal doorsteken dan weten we zeker dat het is opgelost’. Dan realiseer je je niet dat elke meter 48 euro extra is. Daarbij is de vraag waar dit extreme bedrag per meter toe dient? Al met al een rekening bijna 4 x zo hoog als een ander bedrijf.
Op https://www.klacht.nl/f-s-service-en-onderhoud/ lees ik nog 32 vergelijkbare klachten.

Gewenste Oplossing:

'spiraalkosten' crediteren. Het starttarief is dan nog hoog, maar kan daar vrede mee hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over F.S. Onderhoud Almere

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over F.S. Onderhoud Almere nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Rob999
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM