Klacht: opgelicht door editie enigma

sholdorp op 21 februari 2014 over Editie Enigma in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Editie Enigma has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Magazines
Status Open
Datum 21 februari 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

in ong noveber ben ik benaderd door editie enigma , voor een proefblad en als ik niet binnen 14 dagen reageerde dat ik dan vast zat aan een abonnement. prima ik kreeg het blad ik heb alleen nooit een mail ontvangen om het stop te kunnen zetten.
kreeg een betalings herinnering die ik niet na wilde komen omdat ik geen bevestiging heb ontvangen.
vele mails verder de voorbeeld brief gestuurd overal weten ze wel een antwoord op.
de voicelog die is opgenomen klopt niet deze toestemming heb ik niet gegeven. nog blijf ik herinneringen krijgen die ik helemaal niet wil en kan betalen.
a.u.b help me met mijn probleem ik wil er van af

Gewenste Oplossing:

als het abonnement stop word gezet en ik niet vast zit aan verschillende kosten die ik niet wil en hoef te betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Editie Enigma

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Editie Enigma over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Editie Enigma nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM