Klacht: Incasso

Storm1234 op 26 oktober 2022 over eCollect in de categorie Algemeen, Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf eCollect
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 26 oktober 2022

Een consument ontving een e-mail van eCollect over een achterstallige betaling, terwijl hij geen abonnement heeft op een sekswebsite. Hij heeft contact opgenomen met het bedrijf om te verzoeken hem met rust te laten, maar heeft tot nu toe geen reactie ontvangen.

Mijn Klacht:

Ik heb een mail ontvangen dat ik een achterstallig betaling heb, nou apart als ik geen abo heb op wat voor sexsite dan ook. Mail gestuurt dat zij mij met rust moeten laten.

Tot op heden geen reactie

Gewenste Oplossing:

Ik wil geen enkel bericht meer ontvangen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over eCollect

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over eCollect nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Storm1234
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM