Klacht: laatste aanmaning, waarover???

mailspitsmuis op 30 november 2012 over ECI in de categorie Boekhandel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ECI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 3 december 2012
Reactie van het bedrijf:

heeft reeds telefonisch contact gehad met Lex

Bedrijf ECI
Categorie Boekhandel
Status Opgelost
Datum 30 november 2012

Een klant van ECI ontving onverwacht een aanmaning van € 35,- voor een vrijekeuzebon, terwijl hij eerder had aangegeven geen verplichtingen meer te willen. Ondanks de toezegging van een medewerkster dat hij zonder verplichtingen lid kon blijven, kreeg hij nu een laatste aanmaning met de dreiging van extra kosten bij niet-betaling. De klant vraagt zich af waar deze aanmaning vandaan komt, aangezien hij geen bestellingen heeft geplaatst.

Mijn Klacht:

Vandaag open ik een brief van de ECI en blijkt tot mijn grote verbazing dat dit een aanmaning is van € 35,- is over een vrijekeuzebon.
Vorig jaar was ik lid van ECI en wilde opzeggen. Een medewerkster vroeg mij de reden waarom ik wilde opzeggen. Ik heb haar toen verteld dat ik niet meer gebonden wilde zijn aan de verplichting om ieder kwartaal een bestelling te doen. De medewerkster antwoordde dat ik helemaal niet meer verplicht was tot het doen van bestellingen en dat ik gewoon zonder verplichtingen lid kon blijven. Ik ben toen lid gebleven. Echter vandaag komt de laatste aanmaning van € 35,- uit de hemel vallen met de dreiging dat, als in niet binnen 7 kalenderdagen betaal, er nog eens minimaal € 40,- bijkomen! Een laatste aanmning waarover??? Ik heb bij ECI geen bestelling meer gedaan en al helemaal geen vrijekeuzebon ontvangen! Waar slaat deze aanmaning dan op?

Gewenste Oplossing:

Eerst een kennisgeving dat ik sinds kort weer de verplichting heb iets te bestellen en dan, als het niet te veel moeite is voor de ECI, een vrijekeuzebon opsturen.

Mocht de ECI de incasseerder op mij afsturen of mij doen dwingen de aanmaan- en incassokosten te betalen dan wend ik mij meteen tot Tros Radar.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ECI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ECI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ECI

Heeft op 03 december 2012 om 10:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

heeft reeds telefonisch contact gehad met Lex

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM