Klacht: verkeerde naam door systeemfout

Ilse op 10 februari 2015 over Easyjet in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Easyjet
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 10 februari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb vandaag een retourvlucht geboekt bij easyjet met de heenvlucht op 28-02-2015. Direct na het invullen van je voor en achternaam is een vakje ‘leeftijd’ om aan te geven of je ouder dan 18 bent. Bij de boekingsbevestiging is vervolgens het vakje ‘leeftijd’ in achternaam terecht gekomen waardoor ik nu volgens mijn vlieggegevens miss Leeftijd zou heten wat niet zo is.
Om dit te kunnen wijzigen zou ik €88 moeten betalen door een systeemfout van easyjet wat niet juist is.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik mijn achternaam kosteloos kan wijzigen voor heen en terug vlucht. Anders is dit de laatste keer dat ik met Easyjet vlieg en geef ik deze boodschap aan iedereen door.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Easyjet

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Easyjet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM