Klacht: Maximaal gewicht op heen en terugweg niet hetzelfde bijbetalen bijbetalen bijbetalen

BartvTilburg op 20 juli 2023 over Easyjet in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Easyjet
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 20 juli 2023

Een reiziger heeft klachten over de inconsistentie van het maximale gewicht voor bagage bij easyJet. Tijdens de heenvlucht naar Rhodos was het maximum 30 kilo, terwijl de reiziger aanvankelijk dacht dat dit 40 kilo was. Bij de terugreis bleek de koffer opnieuw te zwaar, ondanks dat er opzettelijk spullen waren achtergelaten om binnen het gewichtslimiet te blijven, wat leidde tot extra ongemak en stress.

Mijn Klacht:

Vorige week gevlogen met easyJet naar rhodos. Op de heenvlucht kwamen we bij de check in erachter dat we maximaal 30 kilo hadden ( wij dachten zelf maximaal 40). Bij de balie snel spullen in onze handbagage gestopt want anders moesten we 15 euro per kilo bijbetalen. Dit was natuurlijk onze schuld dus hierover geen probleem. Uiteindelijk konden we de koffers met een gewicht van 33 kilo zonder probleem meenemen. Het probleem ontstond op de terugweg. We hadden express spullen achtergelaten om niet over de kilo’s heen te komen. Op het vliegveld waren de koffers bij de check in 33,5 kilo, echter zei de mevrouw achter de balie dat we weer 4 kilo eroverheen zaten. Wederom spullen uit de koffer halen waarna we 1,5 kilo alsnog eroverheen zaten. Er paste niks meer in onze handbagage dus waren we bereid te betalen. Echter kon dit weer niet omdat je hier een visa voor nodig had. Mevrouw gaf als oplossing om maar gewoon een visa ergens te zoeken! Wat een waardeloze hulp. In alle paniek nog meer proppen in onze handbagage. 1 koffer was hierbij ook al weg dus moesten we alles uit de resterende koffer proberen te halen. Uiteindelijk net onder de 30 kilo gekomen en mochten we door. Al met al is easyJet een waardeloze maatschappij. Ze bieden vluchten goedkoop aan maar verdienen alleen meer door hun klanten zo veel mogelijk bij te laten betalen. Vooral op terugwegen proberen ze je zo veel mogelijk te naaien. Wij vliegen in ieder geval NOOIT meer mee met deze maatschappij. Hopen dat mensen hier rekening mee houden.

Gewenste Oplossing:

Een duidelijke uitleg waarom op de heenweg 33 kilo toegestaan was en op de terugweg maar precies 30. Dit is niet alleen heel verwarrend maar zorgt ook voor stress en frustratie over de maatschappij. Hierdoor lijkt het net alsof je op de terugweg geen andere mogelijkheid hebt dan bijbetalen. Waardeloos om ook alleen met een visa te betalen en niet gwn met MasterCard. Voor jonge mensen zoals ik en mijn vriendin is het niet realistisch dat wij beschikken over een visacard.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Easyjet

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Easyjet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door BartvTilburg
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM