Klacht: Extra kosten: dubbele kosten naamswijziging

Michelle de Weerd op 30 oktober 2019 over Easyjet in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Easyjet
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 30 oktober 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Easyjet verwacht dat je bij een naamswijziging voor een retourvlucht dubbel de kosten voor de naamswijziging betaald. Zij beargumenteren dit met dat je het moet zien als twee losse tickets en daarom ook dubbel betaald voor een naamswijziging. Als ik dit moet zien als twee losse tickets, wil ik ze ook op die manier kunnen gebruiken en als ik dat wil een andere persoon laten heen vliegen en een andere persoon mee terug. maar dit kan niet volgens easyjet want je moet het zien als 1 boeking. Om die redenen wil ik easyjet verzoeken als zij de doorwerking van de naamswijziging op de gehele boeking toepassen, zij ook maar 1x kosten mogen berekenen.

Gewenste Oplossing:

Indien ik niet dubbel hoef te betalen voor een naamswijziging

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Easyjet

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Easyjet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Michelle de Weerd
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM