Klacht: Veel te veel mensen in het park

Willy houwaard op 02 juli 2021 over Duinrell in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Duinrell
Categorie Attractiepark
Status Open
Datum 2 juli 2021

Een bezoeker van attractiepark Duinrell ervoer een teleurstellende dag door de overvolle omstandigheden in het park, ondanks het gereserveerde tijdslot. Lange wachttijden van meer dan 1,5 uur voor attracties, gecombineerd met storingen en beperkte capaciteit door coronamaatregelen, resulteerden in frustratie. De klacht bij de receptie werd niet naar tevredenheid afgehandeld, wat bijdroeg aan de teleurstelling van de bezoekers.

Mijn Klacht:

Wij waren vandaag in Duinrell, hadden ons erg verheugd op deze dag! Om 10.30 mochten wij naar binnen met geboekt tijdslot. Het park was over vol! met veel schoolreisjes, en door de Corona regels waren de attracties maar voor de helft in gebruik. Daar door echt belachelijk lange wachttijden!! Wel 1.5 uur voor 1 attractie, en dan ook nog eens een aantal x stop gezet door een storing. Zijn naar de receptie gegaan met deze klacht maar werden niet netjes geholpen. Ik snap niet dat Duinrell dit laat gebeuren als je het aantal bezoekers zelf kunt regelen! Zonder tijdslot kun je nl niet naar binnen. Dus over de hele dag bijna niets kunnen doen 3 teleurgestelde kinderen en wij zelf waren ook echt niet blij!
Duinrell daar kikker je dus echt niet van op!!!!

Gewenste Oplossing:

Wij hebben bij de receptie om nieuwe kaarten gevraagd, om het op een ander tijdstip nog een x te proberen! Als dit als nog geregeld kan worden zou de pijn verzachten. Want dit was één verloren dag!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Duinrell

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Duinrell nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Willy houwaard
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM