Klacht: Drenthe/Groningen Lijn 309 M.L. Kingweg naar Groningen C.S.

user-229801 op 13 februari 2014 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 13 februari 2014

Een reiziger heeft geklaagd over de buslijn 309 van Qbuzz, die om 7.02 uur van Kloosterveen naar Groningen C.S. vertrekt. De bus arriveert vaak vol bij de halte M.L. Kingweg, waardoor passagiers, waaronder de klager, gedwongen zijn om te staan, terwijl dit niet is toegestaan in de Qliner. De klager stelt voor om een lege bus om 7.00 uur te laten vertrekken om dit probleem te verhelpen.

Mijn Klacht:

Laat een lege bus starten vanaf M.L. Kingweg vanaf 7.00 omdat de bus van 7.02 die van kloosterveen komt al vol aan komt rijden aan M.L. Kingweg waardoor mensen (ik ook een paar keer) heb moeten staan! en dat is 30min! en bovendien mag er niet gestaan worden in een Qliner..

Gewenste Oplossing:

Laat een lege bus rijden vanaf M.L. Kingweg vanaf 7.00.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Qbuzz in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Qbuzz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten