Klacht: Nooit afgeleverd

Zidan1509 op 13 februari 2019 over DPD in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 februari 2019
Reactie van het bedrijf:

Goedemiddag Zidan. Wat een vervelend voorval. Ook al is het hier in Nederland niet mogelijk in te gaan op individuele voorvallen in het buitenland zou ik je toch willen adviseren de afzender gewoon te vragen het pakket nogmaals aan je...

Bedrijf DPD
Status Opgelost
Datum 13 februari 2019

Een klant heeft op 1 februari limited edition Nike Airmax 720 sneakers besteld met een levering van één dag, maar de levering is niet uitgevoerd vanwege adresproblemen na een fusie van gemeentes. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen met de klantenservice, ontving de klant alleen een e-mail zonder concrete oplossing. Uiteindelijk werd het pakket geretourneerd, waardoor de klant gefrustreerd was, vooral omdat de sneakers inmiddels niet meer beschikbaar waren.

Mijn Klacht:

Ik heb limited ediotions nike airmax 720 gekocht voor 190 euro op 1 februari met 1 dagslevering de maandag erop kijk ik en nog niet toegekomen ze hadden problemen met mijn adres die sins 1 januari gewijzigd is door de fuzering van gemeentes ik deze op 4 januari doorgzstuurd hoe het zit me die fuzy gemeentes en een paar dagen aan een stuk proberen bellen naar de klantenservice en alles geprobeerd geen praat gekregen buiten een email we nemen contact met u op . Nj vandaag de 13 de zijden ze dat ze niks meer konden doen voor mij en dat het pakket is geretourned en ik ben ontploft en de sneaker is uit de shop.

Gewenste Oplossing:

Wanneer het pakket aan mijn adres staat plus schadevergoeding van het bellen naar een speciaal nummer meer dan 30 minuten lang .

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DPD

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DPD in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DPD een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DPD

Heeft op 13 februari 2019 om 16:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemiddag Zidan.
Wat een vervelend voorval.
Ook al is het hier in Nederland niet mogelijk in te gaan op individuele voorvallen in het buitenland zou ik je toch willen adviseren de afzender gewoon te vragen het pakket nogmaals aan je toe te laten komen. Het is tenslotte retour gekomen? Wellicht is aflevering op een Parcelshop in de buurt een idee? Bij fusering van gemeenten ontstaat er weleens onduidelijk heid ..
Voor meer info en contact met DPD België kijk je alsjeblieft op: https:www.dpd.combebusiness_customerssiteutilitiescontact

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM