Klacht: asociaal rijgedrag van een chauffeur

Arger op 14 maart 2019 over DPD in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
πŸ”„ In behandeling
Bedrijf DPD
Status In behandeling
Datum 14 maart 2019

Een bestuurder heeft zich beklaagd over het asociale rijgedrag van een DPD-chauffeur met kenteken V-458-JG op de N62. De chauffeur reed dicht op de bumper van de klager en gebruikte groot licht, waarna hij agressief naar rechts drukte en hard begon te remmen toen hij voor de klager reed.

Mijn Klacht:

Deze ochtend, donderdag 14-03-19, ben ik zeer geschrokken van het rijgedrag van de chauffeur met kenteken V-458-JG. Hij reed achter me op de N62 in de richting van Goes.
Ik was een auto aan het inhalen op de linkerrijstrook, maar blijkbaar ging dit niet snel genoeg volgens hem. Ik reed ongeveer 120 waar je 100 mag. Hij reed ongeveer 1,5 meter van mijn achterbumper met groot licht aan.
Daarna heb ik hem ruimte gegeven om door te racen, maar toen hij naast me reed heb ik wel even mijn mijn vinger naar mijn hoofd gewezen om aan te duiden dat hij niet echt slim bezig is.
Direct daarna begon hij met de grote Ford Transit naar rechts te drukken tot ik geen ruimte meer had op de rechterrijbaan. Ik heb afgeremd, zodat hij langszij kon. Hij ging voor me rijden en constant hard remmen en vertragen met knipperlichten aan.
Ik ben daar zo van geschrokken dat ik mezelf heb terug laten zakken tot er een andere auto tussen ons kwam.
Hij is er daarna met een enorme snelheid vandoor gegaan. (Β± 160 kmh)

Dit is geen uitzondering bij deze chauffeurs. Ik rij deze route dagelijks en bijna iedere dag komen ze met hoge snelheid voorbij en over de verdrijvingsvlakken gereden.

Gewenste Oplossing:

Als jullie chauffeurs fatsoenlijk rijden en de bussen begrensd zijn op maximaal 120 kmh.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DPD

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DPD in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk β€” niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM