Klacht: Defect ontvangen fietsachterlampje

rinsejan op 03 mei 2019 over Dobeno.nl in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Dobeno.nl
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 3 mei 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik had hier voor mijn vader een fietsachterlichtje gekocht. Maar toen ik hem kreeg bleek hij niet naar behoren te functioneren. Volgens de site moest hij automatisch aan gaan als het donker word en uitgaan als er 4 minuten niks gebeurd. Dat eerste gebeurde wel echter hij bleef branden en ging niet uit. heb contact gehad met de firma Dobeno wat moeizaam ging. Nadat ik zelf weer contact opnam zei medewerker dat ik hem op kon sturen. Nu kreeg ik vandaag het lampje terug de kapotte die ik had op gestuurd. Ik contact opnemen en vertelde medewerker dat ze lampje getest hadden en dat het goed moest zijn. Verders wouden ze niks meer doen. Ik heb zon houding nog nooit mee gemaakt.

Gewenste Oplossing:

Dat ik een goed functionerend achterlampje ontvang, of mijn geld terug krijg.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dobeno.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dobeno.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door rinsejan
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM