Klacht: Aflossing hypotheek wordt niet geincasseerd

Tes2004 op 02 maart 2015 over direktbank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf direktbank
Categorie Banken
Status In behandeling
Datum 2 maart 2015

Een klant van Direktbank heeft herhaaldelijk geprobeerd een hypotheekaflossing te regelen, maar de incasso is tot nu toe niet uitgevoerd. Na een verzoek op 30 november 2014 zou de aflossing op 31 december 2014 plaatsvinden, maar dit is meerdere keren uitgesteld zonder duidelijke datum voor uitvoering. De klant ervaart frustratie door de langdurige afhandeling en het gebrek aan communicatie over de status van de incasso.

Mijn Klacht:

Ik heb op 30 november 2014 een verzoek gedaan tot aflossing voor 31 december 2014. Dat verzoek is in behandeling genomen en dat zou worden uitgevoerd. Op 2 januari 2015 heb ik gebeld dat de incasso niet had plaatsgevonden. Er is mij verteld dat de incasso alsnog in januari 2015 zou plaatsvinden met vergoeding van de rente. Vervolgens is mij mede gedeeld in januari 2015 dat de incasso op zijn vroegst pas begin maart 2015 kon plaatsvinden. Inmiddels heb ik vorige week bericht gehad dat ook deze incasso niet kan plaatsvinden en dat ik nog een brief krijg wanneer de incasso dan wel gaat plaatsvinden. Ik ben kortom al maanden bezig om een bedrag afgelost te krijgen. Voorheen zat ik bij ASR en kon ik mijn aflossingsbedrag zelf overmaken. De ASR is vervolgens overgenomen door Direktbank. Aflossen moet nu via een formulier, dat ik moet downloaden, invullen en opsturen en vervolgens is het dan maar afwachten of en wanneer de incasso zal plaatsvinden.

Gewenste Oplossing:

Als Direktbank deze week de incasso die al voor 31 december 2014 had moeten plaatsvinden in orde maakt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door direktbank in behandeling genomen

Bericht van direktbank

11 jaren geleden - We hebben je klacht in behandeling en we hebben je vanmiddag een reactie per e-mail gestuurd. ^Corne

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM