Klacht: Onbeschoft gedrag/ geen dwangbevel ontvangen

Simone29 op 18 mei 2017 over Deurwaarder Van den Bergh en Partners. in de categorie Deurwaarders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Deurwaarders
Status Open
Datum 18 mei 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Heb een betekening vonnis ontvangen maar nooit een dwangbevel, waarop ik vandaag dus ben gaan bellen eerst 10 min in de wacht gestaan en het enige wat mevrouw kon zeggen is de deurwaarder is 7 feb bij u aan de deur geweest, nooit een brief ervan gezien. Mevrouw wees mij dat ik in verstek kan gaan alleen ja dat kost u wel geld. (wat ik niet heb) Heb toen laten weten dat ik graag een betalingsregeling wou treffen en moest toen een ander nummer bellen (lekker makkelijk dat je een brief stuurt met een telefoonnummer waar ik dus weinig aan heb). Mevrouw vroeg of ik een pen bij de hand had en dat had ik niet waarop ze zei zoek je maar op internet en hangt zo op. Eindstand weet ik nog niet wat te doen nu..

Gewenste Oplossing:

Als ze me normaal te woord zouden staan en konden praten over het feit dat ik helemaal geen dwangbevel gehad/gezien heb en wat we hieraan kunnen doen? Want als ik die brief ontvangen had had ik ervoor gezorgd dat er nooit een proces zou komen aangezien ik weet wat voor een kosten daarbij komen. Nu had ik daar niet eens de kans voor.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Deurwaarder Van den Bergh en Partners.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Deurwaarder Van den Bergh en Partners. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM