Klacht: Design 247

gusjuh op 13 maart 2013 over design247 in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 maart 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben contact opgenomen met de klant. De zaak is opgelost. Met vriendelijke groet, Design247.nl

Bedrijf design247
Categorie klachtmelden
Status Opgelost
Datum 13 maart 2013

Een klant heeft op 20 december 2012 meubels besteld bij Design 247 en deze volledig betaald, maar ontving na de geadverteerde levertijd van 4 tot 6 weken geen volledige levering. Na herhaaldelijk contact met het bedrijf over de vertragingen, ontving de klant uiteindelijk slechts 3 van de 4 meubels, terwijl de eettafel nog steeds niet geleverd is en er geen verdere communicatie vanuit het bedrijf plaatsvond. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

op 20-12-2012 hebben wij bij Design 247 meubels besteld en volledig betaald .
onder Ordernummer: 37893 .
zij adverteren met een kevertijd van 4 tot 6 weken maar na 6 weken nog geen meubels , aan de hand hiervan hebben wij diverse emails gestuurd om te vragen waar het bleef , als reactie kregen wij eerst dat er vertraging was door de feestdagen en later kregen we ook nog een keer de melding dat er een storing in de fabriek was geweest .
in week 10 kregen we uiteindelijk 3 van de 4 meubels geleverd zonder voorkennis van incomplete levering .
aan de hand hiervan hebben wij meerdere malen telefonisch contact gehad waarbij beloftes werden gemaakt die dus schijnbaar niet haalbaar waren .
nu in week 12 hebben we nog steeds geen eettafel en we horen ook niks meer van het bedrijf .

Gewenste Oplossing:

de eettafel wil ik deze week nog geleverd hebben , en ik wil een passende tegemoetkoming voor dit debakel

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over design247

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door design247 in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat design247 een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

design247

Heeft op 30 maart 2013 om 10:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben contact opgenomen met de klant. De zaak is opgelost.

Met vriendelijke groet,

Design247.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van design247 beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM