geen Telegraaf ontvangen vandaag
Klacht van Harry1956 op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
voor de tweede keer heb ik de maandag telegraaf niet ontvangen vraag mij af hoe het met de betaling gaat ????? Lees meer
Bij Telegraaf zijn 43 klachten ingediend op Klacht.nl. De gemiddelde beoordeling is 3.7/10. Dien een klacht in over Telegraaf.
Heeft u een klacht over de Telegraaf? De Telegraaf is het grootste Nederlandse dagblad en bestaat onder andere uit de Financiële Telegraaf en Telesport.... Lees meer >
Telegraaf is een bedrijf actief in de categorie Kranten - Landelijk. Op Klacht.nl zijn in totaal 9433 klachten gemeld over Telegraaf. Hiervan zijn er 8199 opgelost (88%). Consumenten kunnen via Klacht.nl hun ervaring met Telegraaf delen.
De meest voorkomende klachten over Telegraaf gaan over: krant, bezorging, ontvangen, telegraaf, bezorgd. Op basis van de 9433 ingediende klachten zien we een patroon in de soort problemen die consumenten ervaren. Telegraaf lost het merendeel van de klachten op, met een oplossingspercentage van 88%.
Stappenplan bij een klacht over Telegraaf:
1. Neem eerst contact op met Telegraaf — gebruik de klantenservice of het contactformulier op hun website. Bewaar altijd een referentienummer.
2. Documenteer alles — bewaar e-mails, screenshots, facturen en andere relevante documenten.
3. Stel een duidelijke deadline — geef het bedrijf een redelijke termijn (bijv. 14 dagen) om te reageren.
4. Dien een klacht in op Klacht.nl — beschrijf duidelijk wat er is gebeurd, wat u al heeft geprobeerd, en wat u verwacht als oplossing.
5. Escaleer indien nodig — als het bedrijf niet reageert, overweeg dan de Geschillencommissie, het Juridisch Loket (gratis advies), of de kantonrechter.
Tip: een gedetailleerde, feitelijke klacht met bewijs wordt sneller en beter opgelost dan een emotionele tekst.
Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. Volgens de Wet Koop op Afstand moet de verkoper zorgen dat het product bij u wordt afgeleverd. Komt het niet aan? Dan heeft u recht op een nieuw product of uw geld terug.
Twitter/X: @krant_telegraaf
U kunt een klacht over Telegraaf indienen via Klacht.nl. Ga naar de klachtenpagina, beschrijf uw probleem en uw klacht wordt direct zichtbaar voor Telegraaf.
Op Klacht.nl zijn in totaal 9.433 klachten over Telegraaf ingediend, waarvan 39 in het afgelopen jaar. De meest voorkomende klachten gaan over Kranten - Landelijk.
Telegraaf lost 88% van de klachten op via Klacht.nl. Dit is bovengemiddeld. In totaal zijn 8.266 van de 9.433 klachten opgelost.
De meest voorkomende klachten over Telegraaf gaan over Klantenservice problemen met Telegraaf. Bekijk alle Telegraaf klachten per onderwerp op de bedrijfspagina.
U kunt contact opnemen met Telegraaf via X (Twitter). U kunt ook een klacht indienen via Klacht.nl, waar Telegraaf actief klachten behandelt.
Als consument heeft u recht op een deugdelijk product of dienst. Reageert Telegraaf niet op uw klacht? Stuur een schriftelijke ingebrekestelling met een termijn van 14 dagen. U kunt ook een klacht indienen via Klacht.nl — openbare klachten krijgen vaak sneller een reactie.
Klacht van Harry1956 op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
voor de tweede keer heb ik de maandag telegraaf niet ontvangen vraag mij af hoe het met de betaling gaat ????? Lees meer
Klacht van Jan Karssen op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
leuk kaartje maar probeer maar hem te verzilveren, goed begin Lees meer
Klacht van 173dn op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
het is niet mogelijk om in te loggen bij www.telegraaf.nl/gelukkig2016 en de aktiecode in te voeren. Lees meer
Klacht van Fintje op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
Wederom geen krant ontvangen Lees meer
Klacht van Fintje op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
Wederom geen krant ontvangen Lees meer
Klacht van Fintje op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
Wederom geen krant ontvangen Lees meer
Klacht van ben ooms op 04 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
jongleden Zaterdag 02-01-2016 kwam de krant pas om ongeveer 9.00 uur vandaag 04-01-2016 helemaal geen krant het is nu 09.35 uur hier hebben wij niks aan want wij werken alle twee en moeten beslist de krant voor 7.00 uur hebben Lees meer
Klacht van Henk Bersee op 03 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
Moderatieteam van deTelegraaf is niet neutraal en beoordeeld inzendingen dus ook niet op die manier ofschoon de huisregels door de inzender worden nageleefd. Meningen die het team niet bevallen worden domweg afgekeurd. Ik kan het niet anders dan censuur noemen ofschoon dit... Lees meer
Klacht van [email protected] op 03 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
Ik heb "een cadeau voor u als telegraaf-abonnee" gekregen. Maar deze web-side is niet te vinden. Alleen maar in combinatie met "klachten". Lees meer
Klacht van henk lieftink op 03 januari 2016 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk
op welke pagina staat de unieke code 2016 Lees meer