Klacht: De dag kaart

Anna20 op 22 februari 2016 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 22 februari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zelf woon ik in stadskanaal, bij de bushalte daar nam ik bus 73 het was na 9 uur dus heb ik een 10 euro dagkaart gekocht ik was van plan richting winschoten te gaan.
Omdat het zondag is moet ik 3 keer overstappen om in Winschoten te komen bij de 3e busstap in veendam richting winschoten keek de buschauffeur die in een bellbus zat naar mijn dagkaart en hij zei dat de dagkaart niet vandaag is afgestempeld , blijkt dat de schauffeur van de bus uit Stadskanaal verkeerde datum heeft afgestempeld , ik kan begrijpen dat fouten kunnen gebeuren maar het koste me nogmaals 10 euro om in Winschoten te zijn, vandaag heb ik dus totaal 20 euro uitmoeten geven om in Winschoten te komen en ik ben blij dat ik 20 euro mee had anders was het niet goed gekomen. Dit vind ik niet kunnen.
Vriendelijke groet,
Anna Ngima

Gewenste Oplossing:

Als er iets hiermee wordt gedaan dat het niet vaker gebeurt en ik de 10 euro terug krijg

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten