Klacht: Klacht inz. folder

Willem20 op 20 december 2013 over DA Drogisterij in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DA Drogisterij has resolved this complaint
Klacht opgelost op 31 december 2013
Reactie van het bedrijf:

Oplossing aangeboden waarmee het product alsnog met korting gekocht kan worden in de woonplaats van de consument. Op 31-12 dit telefonisch doorgegeven aan de echtgenoot van de consument.

Categorie klachtmelden
Status Opgelost
Datum 20 december 2013

Een klant van DA Drogisterij in Alblasserdam wilde drie flessen Emporio Armani He Eau de Toilette kopen, die in de folder voor € 25,80 stonden. Bij de kassa werd echter aangegeven dat de geur niet voor die prijs beschikbaar was, omdat deze zelden in het assortiment voorkomt. De klant was het hier niet mee eens en voelde zich benadeeld, aangezien de aanbieding duidelijk in de folder stond vermeld.

Mijn Klacht:

Ik was vrijdagavond in Alblasserdam bij de DA drogist in het Makado Center om wat kerstcadeaus te kopen. Ik wilde bij de DA 3x Emporio Armani He Eau de toilette 30 ml kopen. Deze herengeur was in de aanbieding normaal: € 43,00 en nu in de folder voor € 25,80! De aanbieding staat op blz. 9.
De DA had er maar 2 heel jammer , maar ik besloot toch deze vast te nemen. Bij de kassa vertelde een dame mij dat deze geur niet voor die aanbiedingsprijs meegegeven kon worden omdat ze bijna nooit deze geur in hun assortiment hadden en dat de folderprijs niet goed was. Ik was het daarmee niet eens omdat ik het bewijs had dat het zwart op wit in de folder stond voor de prijs van € 25,80. Er was geen praten aan ik kreeg het niet! Ik vind dat ik er wel recht op heb. Ik vroeg nog of ik evt. een kortingsbon van 25% of 20% in kon leveren dan maar ook dat mocht niet.Deze bonnen zaten ook nl. bij de folder en ik dacht als die aanbieding dan niet geldig is dan mag ik zeker een kortingsbon inleveren.

Gewenste Oplossing:

De Emporio Armani He van 30 ml aanbieden voor de folderprijs van € 25,80

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DA Drogisterij over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DA Drogisterij in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DA Drogisterij een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DA Drogisterij

Heeft op 31 december 2013 om 15:39 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing aangeboden waarmee het product alsnog met korting gekocht kan worden in de woonplaats van de consument. Op 31-12 dit telefonisch doorgegeven aan de echtgenoot van de consument.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van DA Drogisterij beoordeeld.

Willem20

Heeft op 03 januari 2014 om 21:51 geantwoord

Prima geholpen en product alsnog met korting ontvangen van vriendelijke DA in eigen woonplaats. Klasse, bedankt!
Van de onvriendelijke en onredelijke DA van Zessen niets gehoord! Jammer!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM