Klacht: Corona maatregelen personeel

[email protected] op 07 juli 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 7 juli 2020

In het filiaal op de Laan van Meerdervoort ervaart de klager problemen met de naleving van coronamaatregelen door het personeel. Medewerkers staan dicht bij elkaar en reageren onvriendelijk wanneer klanten afstand proberen te houden. Daarnaast zijn de mandjes vaak niet beschikbaar en blijft een oplossing uit, ondanks eerdere klachten bij Albert Heijn.

Mijn Klacht:

In het filiaal op de laan van Meerdervoort is het elke dag weer een uitdaging.
Ze lopen tegen je op,staan met zijn vijven een vak te vullen en te kletsen. Als de pin kapot is staat er een naast en als je een stap achter uit doet om nog enigszins afstand te houden krijg je een tssss aansteller naar je hoofd.
Mandjes zijn verplicht maar zijn stelselmatig op. Als dan iemand toch doorloopt om er om te vragen krijg je ook een snauw en je wacht maar ff. Zijn er geen floormanagers meer in de kleine filialen?? Wel al twee maal de klacht bij ah neer gelegd maar er verandert niets

Gewenste Oplossing:

Als er aan het personeel duidelijke richtlijnen worden uitgelegd. Maar in ieder geval ben voor doen wat 1,5 meter is....!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer