Klacht: Geen caramel in mijn dove chocola

Youssrajo op 10 november 2019 over Celebrationbox.nl in de categorie Internetshops - Feestartikelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 10 november 2019

Een klant van Celebrationbox.nl uit zijn teleurstelling over het ontbreken van caramel in de Dove chocolaatjes, die normaal gesproken zijn favorieten zijn. In plaats van de verwachte combinatie met caramel, ontvangt hij alleen pure chocola.

Mijn Klacht:

Beste meneer mevrouw,

Er zit dus geen caramel in de dove chocolaatjes, hier baal ik van want het zijn mijn favorieten. Het is nu alleen chocola.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als de dove chocolaatjes caramel aan de binnenkant hebben. Mijn email adres is [email protected]

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Celebrationbox.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Celebrationbox.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Youssrajo
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM