Klacht: Cashback Samsung Add Wash

Els0605 op 13 november 2017 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 13 november 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 25 augustus heb ik een Samsung ADD wash wasmachine gekocht met een cashback van €75. Deze zou binnen 6 weken worden uitbetaald. Tot op heden heb ik uiteraard nog niets ontvangen. Ik heb gemaild, via Messenger een bericht gestuurd, gebeld. Het enige wat ik terug krijg is dat er vertraging is en dat ik daarover een mail heb gekregen. Deze heb ik niet gehad, ook niet in de spam. En hoe ik ook contact probeer te leggen, dat is het enige antwoord dat ik krijg. En het zou binnen twee weken betaald worden. Tot op de dag van vandaag nog niets gezien.

Gewenste Oplossing:

Wanneer er voor het einde van deze week, vrijdag 17 november €75 op mijn rekening staat

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Samsung

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM