Mijn Klacht:
Voor de tweede keer in twee jaar onterechte belastingaanslag gehad van deze instantie.
Vorig jaar ging het om 40 euro, en na twijfelen en zien hoe veel moeite kwijtschelding aanvragen zou kosten, toch maar betaald.
Nu gaat het om bijna 300(!) euro, voor één persoon, die student is, in een huurwoning woont, geen eigen woning heeft, geen eigen vermogen heeft, en als enige inkomen een bijbaantje heeft dat ongeveer 300 euro per maand oplevert.
Om uitleg vragen lukte niet, want de telefonische klantenservice was continu bezet. Via andere kanalen, bijv. Twitter, is BSR Rivierenland voor dergelijke zaken niet beschikbaar.
Dit is een vreemde gang van zaken. Aangeslagen worden voor honderden euro’s, weten dat het totaal onterecht is, maar zelf moeten bewijzen (en daar veel tijd in steken) dat het inderdaad onterecht is… Hoe is dit mogelijk?
Gewenste Oplossing:
Wanneer BSR stopt met meermaals onterechte belasting aan te slaan (als student met bijbaantje, zonder vermogen en zonder eigen woning hoef je deze belasting simpelweg niet te betalen), wanneer ze kwijtschelding aanvragen versimpelen, en wanneer ze zorgen dat ze beter bereikbaar zijn bij vragen (en niet maar tot 12.30 uur en alleen telefonisch).

