Klacht: boete niet vergoed door Oxxio

bjornw85 op 12 december 2014 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 december 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste bjornw85, Vandaag hebben wij telefonisch contact gehad en zijn gezamenlijk tot een oplossing gekomen. Met vriendelijke groet, Taoufik Oxxio Nederland bv

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 12 december 2014

Een klant werd door Oxxio benaderd met een aantrekkelijk aanbod, inclusief een gratis iPhone, en vroeg naar mogelijke boetes bij het beëindigen van zijn contract met Eneco. De verkoper verzekerde hem dat er geen boete zou zijn, maar na de overstap bleek dat de klant toch met een boete geconfronteerd werd. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Een aantal weken geleden ben ik door Oxxio benaderd of ik niet weer bij hun terug zou willen komen als klant, ik was in maart dit jaar overgestapt naar Dong (nu Eneco). Het pakket van Oxxio leek mij wel interessant, daar ik er een gratis Iphone bij zou krijgen. Dus dat zag ik wel zitten. Alleen zei ik tegen de verkoper, mijn contract loopt nog bij Eneco en ik zit hier nog een aantal maanden aan vast, krijg ik dan geen boete? De verkoper zei dat hij zou nakijken wanneer ze de levering van Eneco over zouden kunnen nemen en ze goede contacten hebben onderling, en ik dus echt geen boete zou krijgen. Hij heeft mij gegarandeerd, neem meneer u krijgt echt geen boete. OK dat dacht ik, interessant aanbod, moet ik het contract wel 3 jaar vastzetten. Maar goed, daarvoor krijg ik wel een gratis Iphone. Wat schetst mijn verbazing, krijg ik de eindrekening van Eneco met de 100 euro boete. Ik gelijk gebeld met Oxxio, nee meneer, sinds juni dit jaar mogen wij geen boetes meer vergoeden, ik heb geklaagd dat ik het er niet mee eens ben, er zou een klacht ingediend worden tegen de verkoper en ik zou binnen 2 weken teruggebeld worden. Nadat ik nog niets had vernomen en mij die 100 euro nog steeds dwars zit vandaag nog maar eens contact opgenomen met Oxxio. Ja ik zie inderdaad dat er een klacht is ingediend tegen de verkoper, maar verder kunnen wij helaas niets voor u doen en de boete niet betalen. Ik ben wat boos geworden en heb duidelijk laten blijken het er niet mee eens te zijn. Maar niets zou helpen. Gedreigd met advocaat, media e.d. Ja dit mag u doen, maar onze regels blijven hetzelfde, wij zullen u de boete niet vergoeden. Dus aan uw redactie de vraag wat kan ik hier tegen ondernemen? Er is mij beloofd dat ik in geen geval een boete zou krijgen. Wat is dit voor zaken doen? Het lijkt mij meer op een smerige verkooptruc. Is hier iets tegen te ondernemen? Wellicht zijn er meer gedupeerden? Ik ben van mening dat Oxxio niet dergelijke praktijken mag uitoefenen en belofte schuld maakt.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden zodra Oxxio mij de 100 euro boete zal vergoeden!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 17 december 2014 om 13:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste bjornw85,

Vandaag hebben wij telefonisch contact gehad en zijn gezamenlijk tot een oplossing gekomen.

Met vriendelijke groet,

Taoufik
Oxxio Nederland bv

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie