Klacht: Boete beleid m.b.t het niet inchecken

Mwentink op 15 juli 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Boete bedrag kwijtgescholden (coulance)

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 15 juli 2014

Een trouwe reiziger van NS, die al 20 jaar dagelijks tussen Heerenveen en Zwolle reist, heeft een boete van € 46,40 ontvangen voor het niet inchecken. Hij vraagt zich af of het mogelijk is om rekening te houden met zijn lange staat van dienst en pleit voor een klantvriendelijker beleid, waarbij alleen de ritprijs wordt geheven in plaats van een boete. Daarnaast uit hij zijn frustratie over zwartrijders die vaak geen identificatie bij zich hebben en daardoor niet worden bestraft.

Mijn Klacht:

Ik reis al 20 jaar bijna iedere werkdag met de trein tussen Heerenveen en Zwolle, dus ik mag een goede klant heten, lijkt me.
Vanochtend was ik afgeleid door wat veel tassen en het verlies van mijn autosleutel, dat ik vergeten ben in te checken. Mijn straf hiervoor: € 46,40!
20 jaar bijna dagelijks klant! Iedere reis betaald! Is dit dan een passende reactie? Is het niet mogelijk dat het scannen van het pasje aan de conducteur te zien geeft, dat je normaal gesproken wel altijd incheckt? Zodat je dan bijvoorbeeld alleen de ritprijs hoeft te betalen? Dat zou ik klantvriendelijk en veel redelijker vinden.

Daarbij voelt het ook onrechtvaardig dat de waarschijnlijk notoire zwartrijders nooit ID bij zich lijken te hebben en overduidelijk een valse naam en adres opgeven. Zij ondervinden dus geen nadelige effecten van dit beleid, maar een oprechte, ID dragende, betalende klant wel!

Ik voel me hierdoor beslist niet gewaardeerd als klant en hoop dat u dit beleid wat milder en klantvriendelijker wilt maken!

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als ik alleen de ritprijs zou hoeven te betalen. Ik was zelf niet alert, dus daar mag wel een sanctie tegenover staan. Normaal betaald mijn werkgever via de kaart, die 11,40 euro zou ik dan zelf moeten betalen. Maar met deze hoge boete erbij vind ik het een onevenredige straf.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 16 juli 2014 om 16:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Boete bedrag kwijtgescholden (coulance)

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten