Klacht: Geen levering

chinto op 17 april 2021 over Bilovo in de categorie Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bilovo
Status Open
Datum 17 april 2021

Een klant heeft op 1 april schoenen besteld bij Bilovo, met de belofte dat deze binnen 5 tot 15 dagen geleverd zouden worden. Na herhaaldelijk contact over de status van de levering, kreeg de klant te horen dat de schoenen niet geleverd kunnen worden en dat er geen terugbetaling mogelijk is, ondanks dat de klant de schoenen nooit heeft ontvangen.

Mijn Klacht:

Op 1 april een paar schoenen besteld en betaalt die na 5 tot 15 dagen geleverd zouden worden. Besteld via een reclame pagina op FB. Na deze week 2 keer een mail te hebben verzonden waar ze blijven krijg ik de reactie. We weten niet wanneer u schoenen komen en u krijgt ook uw geld niet terug. Maar wel kan u de schoenen terug sturen en krijgt u uw geld terug . MAAR IK HEB GEEN SCHOENEN ONTVANGEN.

Gewenste Oplossing:

Binnen 3 dagen mijn geld terug.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bilovo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door chinto
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten