Klacht: Lekke boven rand van het zwembad

Boomer99 op 31 mei 2020 over Bestway in de categorie Zwembaden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bestway
Categorie Zwembaden
Status Open
Datum 31 mei 2020

Een consument heeft een klacht ingediend over een nieuw gekocht zwembad van Bestway, dat drie weken geleden is aangeschaft. Bij het opblazen van de bovenrand lekt deze meerdere keren, ondanks dat het zwembad nog nooit is gebruikt. De consument verwacht een oplossing voor dit probleem, gezien de prijs van het product.

Mijn Klacht:

We haalde vannochtend voor het eerst het zwembad uit de doos, we pompte de rand op van het zwembad maar tot meerdere keren loopt de rand leeg. We hebben alles na gekeken maar de rand blijft leeg lopen van het zwembad.

( het zwembad is nooit gebruikt en 3 weken geleden gekocht) voor de prijs van het zwembad mag dit toch niet gebeuren . Ik hoop dat we wat horen en een oplossing er voor komt want dit kan gewoon niet. Vriendelijke groeten

Gewenste Oplossing:

Als er een oplossing komt ( nieuw zwembad) omdat de rand van het zwembad lek is. Het kan toch niet nieuw uit de doos nog niet gebruikt en het is al lek. Hoop snel een oplossing van u te krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bestway

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bestway nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Boomer99
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM