Klacht: Geen toestemming

Mk251 op 19 oktober 2018 over Bespaardirect.nl in de categorie Vergelijkings websites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bespaardirect.nl is working on this complaint
🔄 In behandeling
Status In behandeling
Datum 19 oktober 2018

Een klant van Bespaardirect.nl heeft een klacht ingediend omdat hij zonder zijn toestemming een contract bij Budget Energie zou hebben afgesloten. Hij stelt dat hij tijdens een telefoongesprek met een adviseur heeft aangegeven erover na te willen denken, maar vervolgens een bevestiging van het contract ontving. De klant beschouwt dit als oplichting en een schending van zijn privacy en eist een oplossing, anders overweegt hij aangifte te doen.

Mijn Klacht:

Beste bespaardirect,

Op 10 August ben ik gebeld door een van jullie adviseurs. Die mij veel uitlegte over jullie diensten. Ik heb hem duidelijk gemaakt dat ik er over zou nadenken! Naderhand krijg ik een mail binnen dat er een contract is afgesloten bij jullie zonder mijn toestemming!!

Dit noem ik oplichting en privacy schending van bespaar direct. Meneer heeft een contract afgesloten zonder mijn toestemming. Ik heb niks toegezegd maar contract bij budget energie is gestopt zonder dat ik daar toestemming voor heb gegeven. ik wil graag dat dit opgelost word!!!! . Zo niet dan ga ik aangifte doen bij de politie.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik terug ben bij budget energie

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Bespaardirect.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Bespaardirect.nl in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM