Mijn Klacht:
In Mei heb ik een gloednieuwe Iphone X aangeschaft bij Belsimpel, die verkocht wordt als Stof en water-bestendig, maar nog geen 2 maanden later defect bleek te zijn. Het toestel was lichtelijk nat geworden door regenwater en is vervolgens vast gelopen, waarna het toestel totaal niet meer aan wou gaan.
Vervolgens heb ik dit toestel op 16-07-2018 ingeleverd ter controle bij Belsimpel, die aangaf dat het probleem onderzocht zou worden. Op 24-07-2018 heb ik de reactie gehad dat het toestel vochtschade bevat en daardoor niet onder de garantie valt. Tevens wordt in deze mail aangegeven dat het toestel onherstelbaar beschadigt zou zijn en hierdoor niet gerepareerd zou kunnen worden. Wel zou Belsimpel mij de mogelijkheid geven om tegen betaling van 632,- euro een vervangend toestel zou kunnen toesturen. Hierna heb ik telefonisch contact opgenomen met Belsimpel om te vragen wat er begrepen wordt onder vervangend toestel Hierbij heeft de meneer van Belsimpel mij verzekerd dat het om een gloednieuw toestel in plastic verzegeld zou gaan. Hierbij heb ik aangegeven dat ik er nog weinig vertrouwen in had aangezien het vorige splinternieuwe toestel het na een beetje regenwater had begeven, waarna de meneer aangaf dat de toestellen in de fabriek op waterbestendigheid worden getest. Hierop heb ik aangegeven dat ik de telefoon wel wou laten vervangen voor het bedrag van 632,- euro indien het zou gaan om een gloednieuw toestel. Hierop heeft meneer geantwoord dat ik dan uiteraard eerst de betaling zou moeten voldoen en het vervolgens nog 10 werkdagen zou kunnen duren voor deze weer in mijn bezit zou zijn, hierna is het telefoongesprek beëindigt.
Vervolgens ben ik gaan rond speuren op het web, waarbij ik erachter kwam dat het zogenaamde gloednieuwe toestel een refurbished model zou zijn. Dit staat in mijn ogen totaal niet gelijk aan een gloednieuw toestel, waarop ik de volgende dag op bezoek ben gegaan bij de vestiging van Belsimpel in Groningen. Hier heb ik de situatie uitgelegd aan de medewerker van Belsimpel en heb ik uitgelegd dat indien ik een refurbished model zou krijgen ik dan liever een splinternieuw toestel bij de concurrent zou kopen. Hierop heeft de medewerker van Belsimpel mij mede gedeeld dat de reparatie geannuleerd zou worden, zij zag tevens staan dat er nog niet betaald was en heeft mij mede gedeeld dat ik het toestel on-gerepareerd retour zou ontvangen en bericht zou ontvangen wanneer ik deze zou kunnen ophalen. Hiervoor heb ik de medewerker vriendelijk bedankt en heb vervolgens een gloednieuw toestel bij de concurrent aangeschaft.
Echter een week later ben ik opgebeld door een geïrriteerde medewerker van Belsimpel, die aangaf dat het toestel gerepareerd klaar zou liggen bij de vestiging in Groningen, maar dat ik deze factuur nog wel diende te betalen, waarbij ik direct al aangaf dat ik andere afspraken heb gemaakt met Belsimpel. Deze medewerker wou hier echter niks van weten en verwijst naar het feit dat ik een telefonisch akkoord zou hebben gegeven. Hierbij wordt er niks gezegd over de afspraken die ik heb gemaakt met de vertegenwoordiger van Belsimpel in de vestiging zelf. Nadat ik heb aangegeven dat er een akkoord en bevestiging van de annulering zou zijn, heeft deze meneer mij mede gedeeld het uit te gaan zoeken en erop terug te komen.
Op 7-08-2018 heb ik een mail ontvangen van Belsimpel waarbij zij aangeven dat het toestel zogenaamd al gerepareerd was op het moment van annuleren, en eisen zij alsnog het bedrag van 632,- echter had hun vertegenwoordiger in de winkel dit moeten zien, daarnaast was er geen betaling voor de reparatie voldaan en heb ik de overeenkomst om mijn telefoon on-gerepareerd terug te ontvangen. Zij geven tevens aan dat zij niks met het toestel kunnen, maar aangezien het om een gloednieuw toestel zou gaan moeten zij deze gewoon nog kunnen verkopen. Daarnaast gaven zij aan dat mijn toestel niet gerepareerd zou kunnen worden, maar uit de verdere mails blijkt nu dat zij deze gewoon hebben gerepareerd, Iets waarvan zij in eerste instantie zeiden dat het onherstelbaar beschadigt zou zijn. Na het aankaarten van bovenstaande punten heeft Belsimpel niet meer gereageerd op mijn Emails, in plaats daarvan sturen zij mij wekelijks een IDEAL betaallink om de reparatie kosten over te maken
Gewenste Oplossing:
1. Het kosteloos retour ontvangen van mijn defecte Iphone x aangezien deze in eerste instantie onherstelbaar beschadigt zou zijn.
OF
2. Het betalen van de reparatiekosten zoals overeengekomen in eerste instantie voor de annulering. Indien ik deze kosten dien te betalen dient Belsimpel de gemaakte kosten te vergoeden voor de aanschaf van de gloednieuwe Iphone X bij de concurrent van 1080,-euro aangezien er een mondelinge overeenkomst is voor het retour ontvangen van mijn on-gerepareerde telefoon, waarna ik een gloednieuw toestel heb aangeschaft.


