Klacht: Verlopen kaart niet meer te verzilveren

Trudie98 op 15 december 2020 over Beauty en Parfum cadeau in de categorie Waardebonnen- en voucher aanbieders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 15 december 2020

Een consument heeft een klacht ingediend over Beauty en Parfum cadeau, omdat een waardebon na een jaar verlopen is en niet meer verzilverd kan worden. De klant ervaart dit als slechte service.

Mijn Klacht:

Kaart slechts 1 jaar geldig. En daarna op geen enkele manier toch nog te verzilveren. Slechte service!!!

Gewenste Oplossing:

Als er toch een manier geboden wordt om alsnog iets te kunnen kopen bij de aangesloten winkels

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Beauty en Parfum cadeau

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Beauty en Parfum cadeau nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Trudie98
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM