Klacht: Onterechte incasso

Modano op 14 juli 2014 over BeauPure in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BeauPure has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf BeauPure
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 14 juli 2014

Een klant van BeauPure heeft een proefpakket aangevraagd, maar ontvangt nu een incasso voor een maandpakket. De klant verzoekt om bewijs van toestemming voor deze incasso, aangezien zij het product niet wenst.

Mijn Klacht:

Ook hierbij een proefpakketje aangevraagd bij deze firma en nu incasseren ze het bedrag voor een maandpakket. Zou graag eens de toestemming willen zien die zou hebben gegeven hiervoor want ik hoef dit spul niet!!!

Gewenste Oplossing:

Ik zou dit graag opgelost zien, geld terug!,

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BeauPure

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BeauPure over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BeauPure nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM