Klacht: Automatische incasso

[email protected] op 30 juli 2014 over BeauPure in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BeauPure has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf BeauPure
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 30 juli 2014

Een klant van BeauPure heeft ongevraagd een artikel ontvangen en is niet tevreden over de automatische incasso die zonder toestemming van de klant heeft plaatsgevonden. De klant heeft aangegeven dat er geld van zijn rekening is afgeschreven zonder een voorafgaande goedkeuring voor de incasso.

Mijn Klacht:

Er is mij ongevraagd een (maand) artikel toegestuurd.
Hier ben ik niet van gediend.
Helemaal al niet omdat er maar zo (zonder mijn toestemming) geld is afgeschreven van mijn rekening waar ik geen automatische incasso voor af gegeven heb.

Gewenste Oplossing:

Stoppen met het ongevraagd toesturen van artikelen.
Stoppen om zo maar automatisch geld te incasseren van mijn rekening.
Geef mij jullie adres dan stuur ik het artikel terug, anders kom het maar halen!!

Ik heb het geld weer terug laten boeken wat jullie hebben afgeschreven!! Wat denken jullie wel niet!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BeauPure

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BeauPure over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BeauPure nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM