Klacht: Weigering terugbetaling retour

Dirk Oliestelder op 17 november 2021 over Bax-shop.nl in de categorie Muziekwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bax-shop.nl is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Muziekwinkel
Status In behandeling
Datum 17 november 2021

Een klant van Bax-shop.nl heeft een klacht ingediend over de weigering van een volledige terugbetaling voor een geretourneerde HK Audio Lucas Nano 608i luidsprekerset. Ondanks bevestiging van Bax dat het volledige bedrag van 971,07 euro terugbetaald zou worden, heeft de klant wekenlang geen terugbetaling ontvangen en kreeg later te horen dat er een fout was opgetreden vanwege een eerdere bestelling.

Mijn Klacht:

Aangekocht product van bij Bax.

Ordernummer: 9563542
Geretourneerde product : HK Audio Lucas Nano 608i actieve luidsprekerset / 9000-0023-5874 / 969,00 euro.

De retour (ordernummer : 9632821) wordt verwerkt : terugbetaling 971,07€ – 136,38€ kortingen 834,69€ zou er terugbetaald worden.

Ik neem contact op met Bax, waarom niet het gehele bedrag terugbetalen, ik stuur toch ook het hele product terug. Reactie: idd dit klopt, er is een foutje opgelopen. U gaat het 971,07€ terugbetaald krijgen.

Gaan weken overheen, nog steeds geen terugbetaling.

Opnieuw reactie Bax.

Beste Dirk,

excuses voor de late reactie, dat ten eerste. De fout zit hem in het volgende; je hebt in het verleden al eerder hetzelfde set besteld, dit was op 15-7-2019. Per ongeluk is dat set terugbetaald aan je ( de prijs hiervan was 834,69.) Het verschil wat je nog tegoed hebt van ons zou dus 134,31 moeten zijn.

Ik heb bij mijn weten geen refund-actie gehad aslook niet terug gevonden in mijn bestelling overzicht bij Bax-shop.
Wel heb ik 2 dezelfde HK Audio Lucas Nano 608i actieve luidsprekerset setjes bij hun gekocht.

Gewenste Oplossing:

Ik heb een product gekocht aan 969,00 euro.
Deze heb ik binnen de termijn geretourneerd en uitermate goede staat terug geretourneerd en ik verwacht dat ook de terugbetaling van 969,00€.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Bax-shop.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Bax-shop.nl in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Dirk Oliestelder
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM